A jó házasság titka?!

A házasságkötési kedv újra megélénkült az utóbbi időben. Azonban a mennyiség nem minden. Minőségi változásokat csak belső értékeink megőrzésével és visszafejlesztésével érhetünk el.

A házasság a legszebb dolog. Az összetartozás kifejezésének legfelső foka. Csodálatos érzés, amikor az erős, magabiztos férfi mégis félve, bizonytalanul teszi fel a nagy kérdést: „Hozzám jössz felesésül?” A nő elérzékenyül, és ha az érzéseik hasonlóak, elhangzik az „Igen”. Az egymásban való bizalom életünk végéig megvalósulhat, a bizonytalanság így oldhat fel.

De mi kell a jó házassághoz?

A mai kifordult világban bárki összeházasodhat, majdnem bárkivel. Sok házasság azonban válással végződik. Hogy miért? Mert valahol félrecsúszott a házasság jelentése. Sokan mondták, hogy naiv vagyok e téren, de a házassághoz az a szerelem kell, ami nem múlik el soha. Nem pár évig tartó lángolás, és nem puszta szeretet és tisztelet kell. Több kell. Azért nem érdemes házasságot kötni, hogy megkapjuk az állami támogatásokat, és azért sem, mert anyuka, apuka, nagymama, barátnő, a média és a többi társadalmi nyomásnak eleget kellene tenni… Ez rossz irány, pedig lassan itt tartunk.

Elveszik a házasság lényegi része. Kikopnak az emberek lelkéből azok a belső emberi tulajdonságok, amelyek nemcsak a házasság, de egy egészséges, sima emberi kapcsolatban is fontosak. Mélyen magunkba kellene nézni, átgondolni kik is vagyunk, miért is vagyunk, és megkeresni magunkban azt, ami igazán értékes.

A titok tehát a szeretet, a bizalom és az egyetértés. Ez az érték háromszög kell, e nélkül nincs jó házasság. Ha hiányzik a szeretet, akkor csak érdekek vannak. Ha hiányzik a bizalom, akkor a féltékenykedés megmérgezi a kapcsolatot. Ha hiányzik az egyetértés, akkor folyamatos, véget nem érő viták keletkezhetnek. A három értékből továbbiak fejezhetőek ki, mint például a hűség, a törődés, a tisztelet, az őszinteség, az elfogadás. Ugyan ezek idővel is kialakulhatnak, de az ideális az lenne, ha így indulnánk neki a házas életnek.

A házasság két ember összekapcsolódását jelenti, nem önös érdek, így egymásért és egymással kell benne részt vennünk. Nem állítom, hogy nincsenek benne hullámvölgyek, de két egymásra talált ember, ha igazán akarják, mindent megoldhatnak.

Én így látom a jó házasság alapjait, Ti hogy gondoljátok?

Címkék: , , , , , , , , , , ,
Tovább a blogra »